Mateřská škola Luční Polička

Vážení rodiče,

od 1. 9. 2020 došlo ke sloučení dvou mateřských škol. Mateřská škola Luční Polička se spojila s Mateřskou školou Polička, Hegerova 427. Název pro obě MŠ je Mateřská škola Luční Polička.

 

 

Charakteristika školy

Od 1. 9. 2020 došlo ke sloučení Mateřské školy Luční Polička a Mateřské školy Polička, Hegerova 427.

Název pro obě MŠ je Mateřská škola Luční Polička.

V současné době jsou v provozu 4věkově heterogenní třídy v budově Mateřské školy Luční Polička se sídlem na ulici Luční 394, s kapacitou pro 112 dětí. V mateřské škole Hegerova je jedna třída s kapacitou 25 dětí. Odloučené pracoviště v budově ZŠ Na Lukách má kapacitu 46 dětí. Toto pracoviště je prozatím mimo provoz.

 

Luční 394

Budova mateřské školy na ulici Luční čp. 394 byla postavena v roce 1980 jako účelové zařízení pavilonového typu pro 4 třídy MŠ s hospodářským pavilonem, ve kterém je pracovna ředitelky školy, kanceláře účetních a vedoucí školní jídelny, školní kuchyň, sklad potravin, prádelna, sklady materiálu a kotelna.

Budova mateřské školy je umístěna v klidné okrajové části Poličky. Nachází se v těsné blízkosti Základní školy Na Lukách, kam dochází sourozenci většiny dětí, přijatých ke vzdělávání v naší MŠ. Výhodou pro dojíždějící z okolních vesnic a vzdálenějších částí Poličky je poměrná blízkost autobusového a vlakového nádraží, zastávek městské dopravy i možnost zaparkování pro osobní automobily rodičů dětí.

K budově patří prostorná školní zahrada, vybavená novými herními prvky, víceúčelovou sportovní plochou a čtyřmi pískovišti pro pohybové a sportovní činnosti a hry venku.

V roce 2012 v souvislosti s demografickým vývojem a růstem počtu přihlášených dětí do poličských mateřských škol bylo zřízeno odloučené pracoviště Mateřské školy Luční Polička v budově Základní školy Na Lukách Polička s kapacitou 28 dětí. Následující rok byla kapacita rozšířena o 15 dětí, tedy na 155. Od školního roku 2016/17 zřizovatel z důvodu sníženého počtu dětí provoz obou těchto oddělení přerušil.

 

Hegerova 427

Mateřská škola na Hegerově ulici byla otevřena v roce 1949, kdy byla přebudována z bývalé KAMPELIČKY. Škola se nachází v okrajové části města v blízkosti dopravní komunikace a zástavbě rodinných domů a sídliště Hegerova.

Škola je jednotřídní s kapacitou 24 dětí. V přízemí budovy se nachází herna, šatna s umývárnou a toalety dětí, výdejna stravy. V šatně s umývárnou byly v roce 2012 nově položeny obklady a dlažba. Do šatny dětí byl pořízen nový nábytek.

O velkých prázdninách 2014 prošla škola rozsáhlou rekonstrukcí. Byla odstraněna střecha, ubourána ložnice dětí a část půdy. Takto vznikl velký prostor, kde byla postavena velká ložnice, šatna pro zaměstnance, ředitelna, nové WC pro zaměstnance a pro děti, strojovna pro tepelné čerpadlo. V ložnici, na východní straně, jsou dvoukřídlé dveře, které vedou na únikové požární schodiště.

Alergeny

01  OBILOVINY OBSAHUJÍCÍ LEPEK
01a pšenice, 01b žito, 01c ječmen, 01d oves, 01e špalda, 01f kamut nebo 01g jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich

02  KORÝŠI a výrobky nich

03  VEJCE a výrobky z nich

04  RYBY a výrobky z nich

05  JÁDRA PODZEMNICE OLEJNÉ (ARAŠÍDY) a výrobky z nich

06  SÓJOVÉ BOBY (SÓJA) a výrobky z nich

07  MLÉKO a výrobky z něj (včetně laktózy)

08  SKOŘÁPKOVÉ PLODY
08a mandle, 08b lískové ořechy, 08c vlašské ořechy, 08d kešu ořechy, 08e pekanové ořechy, 08f para ořechy, 08g pistácie, 08h makadamie a výrobky z nich

09  CELER a výrobky z něj

10  HOŘČICE a výrobky z ní

11  SEZAMOVÁ SEMENA (SEZAM) a výrobky z nich

12  OXID SIŘIČITÝ A SIŘIČITANY
v koncentracích vyšších než 10 mg/kg nebo 10 mg/l, vyjádřeno jako celkový SO2

13  VLČÍ BOB (LUPINA) a výrobky z něj

14  MĚKKÝŠI a výrobky z nich

ZMĚNA JÍDELNÍHO LÍSTKU A ALERGENU VYHRAZENA!

Přihlášení

Zadejte své přihlašovací údaje

Po přihlášení budou k dispozici informace rodičům našich dětí

Vyhledat

Důležité informace

Děti se scházejí od 6:30 do 8:30 hod, poté se škola z bezpečnostních důvodů uzamyká. Po předchozí domluvě lze přivést dítě v jinou dobu, nejpozději však do 10 hod, kdy děti odchází na vycházku.